Historie

Historie taneční školy sahá daleko do minulosti. Taneční crew Budside Breakers vzniká již v roce 1998 uskupením tanečníků: Želi, Fake, Višvi, Olda. Kluci se věnují striktně break dance.

Hlavním hnacím motorem této skupiny, mentorem a nyní nejstarším působícím bboyem u nás v Českých Budějovicích je uznávaný tanečník Olda, který již dříve působil spolu s Robotem v dnes již neexistující legendární skupině Budweiser bboys.

Později se ke klukům také přidávají bboy Adam, Ray a Juny, kteří tvoří jejich dnešní sestavu. V nedávné době se ke crew připojili zástupci mladší generace bboy Erik a Teddy.

V průběhu let se přidávají kluci, kteří se věnují street dance (Shorty, Baky, Bobr, Adam, Štěpán a Tomáš). Vytvářejí si vlastní skupinku a tak vzniká uskupení s názvem Budside Rockers. Baky se později rozhodne věnovat naplno kouzlení a tak loď opouští. Ostatní členové spolu drží již řadu let do dnešních dnů. Toto uskupení se věnuje především stylům: new style hip hop, old school hip hop, lockin, poppin a house dance. Účastní se různých prestižních battlů a soutěží po celé ČR.

Stará dobrá parta po návratu z SDK vol. 2. Takhle to všechno začalo

Stará dobrá parta po návratu z SDK vol. 2. Takhle to všechno začalo

Skupiny Budside Rockers a Budside Breakers se následně spojí a v roce 2012 vzniká nový projekt – taneční škola BUDSIDE. Kluci z BUDSIDE jsou jako jedna rodina jak na tanečním parketě, tak i mimo něj. Podporují rozvoj real hip hopové kultury v Českých Budějovicích.

BUDSIDE Rockers

BUDSIDE Rockers

Dalším projektem z nedávné doby je uskupení Budside Poppers, v tomto uskupení jsou tanečníci, kteří se věnují poppinu. Se svojí show pravidelně vystupují na komerečních akcích a účastnili se také soutěže Československo má talent, kde se probojovali až do finále.

budside csmt

budside csmt

Mezi činnosti taneční školy kromě výuky lekcí patří také pořádání letního soustředění Ghetto Skills, kam zve různé zkušené lektory z celé ČR, pořádání Vánoční besídky, kde se ukáží jednotlivé složky taneční školy a organizaci Budside betlovačky, kde mají možnost si tanečníci proti sobě zatancovat a poměřit tak svoje taneční schopnosti.

budsideTaneční škola má za sebou úspěšné taneční divadlo Just Dance, které mělo mnoho repríz na Malé Scéně v Českých Budějovicích v sezoně 2012/2013. TŠ Budside se účastní různých tanečních soutěží, které se v roce pořádají. Členové taneční školy vystupují na různých maturitních plesech, v klubech, na diskotékách a dalších kulturních akcích. Na jaře roku 2014 se podařilo TŠ BUDSIDE zorganizovat první větší battle v Českých Budějovicích s názvem BUDWARS.

V současnosti v taneční škole BUDSIDE vyučují zmiňovaní zkušení tanečníci, ostřílení battleři s léty praxe vyučování tanečních stylů break dance a street dance. Taneční škola má 6 tanečních kurzů rozdělených podle věkových kategorií a stylu, na který se soustředí (Mini Děti, Street Kids, Street Začátečníci, Street Pokročilí, Break Začátečníci a Break Pokročilí a Girls Dance).

Comments are closed