Lektoři

10344814_764971750213497_6057348120562411574_nHlavní lektor-Old-A (Oldřich Klíma) je nejstarší a nejdéle tančící člen skupiny BUDSIDE. Olda stál u propuknutí undergroundové scény v ČR, u průniků prvních kroků hip hopu a break dancu a hlavně, společně s Ivetou Wolfovou, Petrem Ježkem a Josefem Bukovským, u založení první street dance skupiny na jihu Čech – Break Beat. Tancovat jsem začal někdy kolem roku 1997. A v roce 2000 jsem poprvé s klukama zkoušel tančit break dance. Naprosto mě to uchvátilo a já věděl, že tohle je moje cesta. Bavit lidi! Učit ostatní a předávat tuhle kulturu dál. TANEC je můj uplně nejvíc nejlepší kamarád.


10624053_764971603546845_6110673597357854354_oexterní lektor-fotograf,videomaker-Ray (Jakub Schubert) Tancuji od roku 2007 a k „BreakDance“ mě přivedlo video, které jsem čistě náhodou viděl u mého kámoše (jinak dík za puštění). Nooo…Řekl jsem si, že bych to mohl zkusit a uvidíme kam se dostanu a co to dává!(dává to hodně)… Tak jsem se příhlásil přes internet k mísnímu Domu Dětí a Mládeže, kde jsem začal trénovat. Poté jsem se chytil kluků z BUDSIDE, kde jsem zjistil, že to nejsou jen triky a kroky, ale i životní styl a tvrdá „dřina“ (říká se že kdo se vzdává – nevyhraje!). Nepřestal jsem a tak jsem se dostal až sem….Mé vyprávění sem ale nepatří! Kde jsem skončil?! Jo…..V „breakdance“ se věnuji všemu…ale mojí nejsilnější stránkou je Power, Akrobacie a Freeze. Díky všem, kteří si tento článek prečetli a doufám, že se se zájemci uvidíme na tréniknu. Peace

externí lektor-umělěc-Erik (Erik Maleček) K bboyingu jsem se dostal poté, co jsem doma skicoval graffiti a při tom naposlouchal nějaké ty hodiny rapu. Začal jsem se více zajímat o kulturu zvanou hip hop, po shlédnutí filmu „Style Wars“ mě nadchnul bboying, který jsem chtěl vždycky umět. Odhodlal jsem se v roce 2010 přijít na trénink, kde mi kluci z Budside crew (velké dík) ukázali pár základních kroků, které jsem absolutně nezvládal, ale někde uvnitř mě jsem cítil obrovskou touhu, štěstí a vášeň, kterou cítím pokaždé, když mohu tancovat. Postupem času se tanec stal mojí hlavní životní náplní, poznal jsem spoustu neuvěřitelných lidí, zažil spoustu zážitků, v těžkých životních chvílých se stal mojí terapií, pomohl mi ještě lépe porozumět hip hopové kultuře, otevřel mi oči pro nekonečnou inspiraci a svobodu. Do budoucna bych chtěl dát najevo, kým jsem, reprezentovat mojí crew, užívat života, překonávat své hranice a životní nástrahy a být hlavně šťastný díky tanci… Nikdy se nepřestanu učit!!! Peace, Unity, Love & Having fun :))

Skillz: Break dance

 

Kontakty na jednotlivé lektory a vedení školy jsou k nalezení na kartě Kontakty.

Comments are closed